KANAME szkoła języka japońskiego Wrocław

QUIZLET - bezpłatna nauka słówek japońskich

Jedną z najważniejszych sprawności w nauce języka japońskiego jest znajomość słownictwa.

Nawet przy niezbyt rozbudowanym zasobie konstrukcji gramatycznych, a przy dobrej znajomości leksyki z różnych dziedzin, jesteśmy w stanie lepiej się komunikować. Po prostu - więcej rozumiemy.
{n_photo_title}
Małe dzieci, przyswajając ojczysty język, uczą się około 20 słów każdego dnia. Uczący się języka japońskiego (i każdego innego języka obcego) rzadko mają tak dużo czasu i motywacji, aby uczyć się aż 140 słów tygodniowo. Zresztą bez możliwości praktyki i obserwacji danego słowa w kontekście np. podczas czytania oryginalnego tekstu, ryzyko zapomnienia jest tak duże, że nie wydaje się to zbyt racjonalne… Można zatem wysnuć wniosek, że efektywniej jest uczyć się mniejszej ilości słów i rozłożyć tę naukę w czasie.

Sposobów na naukę słówek jest wiele…

Część z nas praktykuje metodę „zeszytową” tzn. wypisuje w notatniku w kolumnach nowe słowa i od czasu do czasu do nich zagląda. Jeszcze inni preferują metodę „marginesową” tzn. zapisują każdą wolną przestrzeń na materiałach z lekcji, aby później do nich wrócić. Co bardziej ambitni tworzą własne zestawy fiszek. To zresztą sprawdzona metoda nauki znaków kanji i ich złożeń.

Jednakże przygotowywanie własnych papierowych fiszek wymaga nie tylko dużego nakładu pracy, ale również sporego zapasu wolnego czasu. Z tego względu uczącym się zdarza się kapitulować, zanim tak na dobre przystąpią do działania. Co gorsza, istnieje ryzyko popełnienia błędów w zapisie słów – zwłaszcza w takim języku jak japoński.

Quizlet – narzędzie do nauki słówek

Jeśli nie mamy czasu, by wypisywać niekończące się rzędy słówek, interesującym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bezpłatnych narzędzi do nauki, jakim jest np. Quizlet. Za pomocą tej strony możecie tworzyć własne zestawy fiszek i uzupełniać je nie tylko definicjami słów, ale i obrazkami, aby do absolutnego minimum ograniczyć używanie języka pośrednika. Co ciekawe, Quizlet proponuje kilka gier, aby jeszcze skuteczniej przyswajać nowe słownictwo. Mamy do wyboru np. ćwiczenie pisania, dopasowywanie słów do obrazka czy formy testowe.

Szkoła KANAME we Wrocławiu ma swój profil na Quizlecie (nazywa się szkolakaname), gdzie publikujemy gotowe zestawy słówek do nauki języka japońskiego pogrupowane w kategoriach. I najważniejsze – gwarantujemy ich jakość, ponieważ zestawy są opracowywane przez naszych nauczycieli będących przy okazji native speakerami.

Jak dołączyć do Quizletu?

Na początek proponujemy zapoznać się ze stroną i dołączyć do klasy N5 (niezależnie od faktycznego poziomu), wchodząc na link:

link do dołączenia do klasy KANAME

W razie problemów, prosimy o kontakt e-mailowy: sekretariat@kaname.pl
Tagi:

Udostępnij:
FaceBookPinterestTwitter

Cofnij

Zostaw komentarz
Wypełnij pola formularza:
(Pola oznaczone * są wymagane)
(Pola oznaczone * są wymagane)

Stopka

Zamknij