KANAME szkoła języka japońskiego Wrocław

Kartki noworoczne w Japonii i…. w KANAME

W grudniu japońskie urzędy pocztowe przeżywają prawdziwe trzęsienie, a właściwie zatrzęsienie, które powodują kartki noworoczne.
{n_photo_title}
Przez miesiąc (może trochę dłużej) na pocztę trafiają kartki noworoczne, ale nie trafiają one do adresatów. Nie, powodem nie jest zbyt słaba organizacja. Kartki noworoczne zgodnie z tradycją otrzymuje się dopiero 1 stycznia, więc muszą one w sortowni swoje odczekać, aby armia dodatkowo zatrudnionych listonoszy zadbała o wrzucenie ich do skrzynek pocztowych dokładnie w pierwszy dzień Nowego Roku.

Nie myślcie sobie, że karta noworoczna to taka zwyczajna kartka. Biznes kartkowy rozkwita w okolicach listopada, kiedy w rankingach bestsellerów japońskiego Amazona zaczynają pojawiać się poradniki i całe aplikacje z płytami pt. „zaprojektuj unikalną kartkę noworoczną”. Można też zamówić profesjonalną noworoczną sesję zdjęciową, gdzie na końcu wybierze się jedno zdjęcie prezentujące rodzinę – w stylizacji lub bez, w zależności od indywidualnych preferencji. Ważne, aby pojawiło się nawiązanie do znaku zodiaku, który będzie patronować nowemu rokowi.

Pod koniec roku w KANAME ogłosiliśmy ねんがじょうチャレンジ, czyli „kartkowe wyzwanie noworoczne”. Rezultat przeszedł nasze oczekiwania… Jesteśmy pod absolutnym wrażeniem pomysłowości, talentu, wykonania! Niektóre z kartek wymagały bardzo dużo pracy! どうもありがとうございました。

Wszystkie oryginalne kartki będą dumnie dekorować dużą klasę w KANAME, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia ich wirtualnie.

Korzystając z okazji,
新年明けましておめでとうございます!

„Otworzył się” Nowy Rok 2018, rok zodiakalnego psa. Pies należy do grupy znaków ziemi, więc – o ile wierzyć chińskim i japońskim gwiazdom – to dobrze. Przed nami rok stabilizacji oraz budowania konstruktywnych planów na przyszłość. Ciekawe jak to się przeniesie na motywację do nauki japońskiego? Będziemy obserwować, chociaż już mamy pierwsze pozytywne sygnały.
Tagi:

Udostępnij:
FaceBookPinterestTwitter

Cofnij

Zostaw komentarz
Wypełnij pola formularza:
(Pola oznaczone * są wymagane)
(Pola oznaczone * są wymagane)

Stopka

Zamknij