KANAME szkoła języka japońskiego Wrocław

W KANAME mamy świadomość tego, że nasi uczniowie fascynują się kulturą Japonii i chcą wiedzieć o niej jak najwięcej. Jesteśmy przekonani, że – aby rzeczywiście poznać kulturę danego kraju, trzeba poznać jego język, bo to od niego wszystko się zaczyna.

Jakimi prawami rządzi się japoński? Jak opisuje otaczającą nas rzeczywistość? O czym wolno swobodnie mówić, a czego nie wypada? Czym charakteryzuje się styl oficjalny i nieoficjalny? Ta wiedza pomoże Ci z łatwością komunikować się z Japończykami, których sposób myślenia jest odmienny od naszego.W Szkole Języka Japońskiego KANAME dyplomowani i doświadczeni japońscy native speakerzy pomogą Wam stopniowo rozwijać wszystkie językowe sprawności – mówienie, gramatykę, słownictwo, znaki kanji, słuchanie, czytanie i pisanie.

Zwracamy uwagę na twórczy charakter języka

Język składa się z dwóch elementów – słownictwa i reguł używania go, czyli gramatyki. Równoczesne poznawanie ich obu, pozwoli Wam bawić się językiem i tworzyć samodzielnie nieskończoną ilość zdań w praktyce. Bądźcie kreatywni!

Koniec z obawą przed popełnianiem błędów! Skutecznie Cię tego oduczymy! Dla nas błędy są pozytywny sygnałem, to dowód na to, że właśnie rozpoczyna się proces nauki.

Egzamin JLPT?

Program nauczania w KANAME nie został ułożony pod kątem egzaminów JLPT, choć w wielu miejscach się z nimi pokrywa. Zależy nam na przekazaniu naszym uczniom wiedzy pozwalającej na swobodne komunikowanie się z Japończykami. Zdanie egzaminu JLPT – nawet na najwyższym poziomie – tego nie gwarantuje. Dzieje się tak za sprawą jego niepraktycznej konstrukcji – egzamin certyfikacyjny, który składa się jedynie z pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, to – naszym zdaniem – nie najlepsza forma weryfikacji rzeczywistych umiejętności językowych. Co więcej, JLPT nie sprawdza ani sprawności pisania, ani mówienia.

Niemniej jednak JLPT to jedyny oficjalny certyfikat potwierdzający znajomość języka japońskiego, wymagany przez różne instytucje w Japonii i przydatny przy ubieganiu się o pracę w japońskiej firmie. Jego dodatkową zaletą jest niska cena, więc zachęcamy do przystępowania do egzaminów.

Stopka

Zamknij